Фортеця має шанс потрапити до ЮНЕСКО

Заявка на включення до попереднього списку всесвітньої спадщини середньовічної фортеці в Білгород-Дністровському зараз вивчається в Національній комісії України у справах ЮНЕСКО.

У старовинній фортеці в Білгород-Дністровському, побудованої в XIII-XV століттях на місці давньогрецького міста Тіра, є чималі шанси на включення до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Заявка вже подана, питання розглядається Національною комісією України у справах ЮНЕСКО. Унікальність цього пам’ятника архітектури обговорили під час тематичного засідання, яке відбулося в Міністерстві закордонних справ.

У номінаційній заявці йдеться про унікальність пам’ятки — поєднання частини античного міста Тіра з шедевром європейського фортифікаційного мистецтва. Вчені визнали, що фортеця відповідає, щонайменше, трьом критеріям ЮНЕСКО. Серед них, зокрема, такі: об’єкт відображає важливість взаємозв’язку людських цінностей і розвитку містобудування. Пам’ятник є архітектурним ансамблем, який ілюструє важливі етапи в історії людства, а також пов’язаний з подіями та традиціями.

Під час попереднього засідання учасники запропонували також розглянути можливість включення Аккерманської фортеці як об’єкта транскордонної групи. Наприклад, в партнерстві з Туреччиною, Румунією і Польщею.

фортеця

Білгород-Дністровська (Аккерманська) фортеця — один з найпопулярніших туристичних об’єктів півдня України. Більшість істориків вважають засновниками фортеці генуезців, які прийшли в Причорномор’я в XIV столітті. Саме вони побудували Цитадель — невелика за площею оборонна споруда з чотирма масивними вежами по кутах, одна з яких не збереглася – обвалилась в Дністровський лиман.

Решту кріпосних споруд побудували в XV столітті вже за часів панування тут Молдавського князівства — вже після того, як розвиток артилерії зробило подібні кріпосні стіни безглуздими. Саме тому війська Османської імперії султана Баязида II взяли Білгородську фортецю після короткої облоги в 1484 році і майже без руйнувань — вистачило загрози розстрілу кам’яних стін з важких знарядь, як з Константинополем. Хоча перед цим фортеця витримала три облоги слабших османських армій. З 1812 року фортеця остаточно перейшла під владу Російської імперії. У 1832 році фортецю скасували як військовий об’єкт — за непотрібністю. А з 1963 року фортеця отримала статус пам’ятки архітектури.

foo1.png

Про нас

КП "Фортеця""Аккерманська Фортеця"Офіційний сайт
foo2.png

Адреса

Одеськая область,м. Білгород–Дністровський,вул. Адмірала Ушакова, 2В
foo3.png

Контакти

Без вихідних: з 8:00 до 20:00Телефон: +38048 496 9718Email: kp_fortecya@ukr.net

КП "Фортеця" © 2019. Всі права захищено.